pühapäev, 25. detsember 2016

Rohelised jõulud 2016

Meile eestlastele meeldib ilma vaadata, seda ennustada ja praalida, milline ta tähtsate pööripäevade, jaanidel ja jõulude aegu, just on. Pole harv, et see pagana ilm ei erinegi oluliselt noil teineteisest kõige kaugemal asetsevatel tähtpäevadel.

Jõululume ootus detsembris valdab meist suuremat osa - kas tulevad valged jõulud või mustad. Õnneks viimasel puhul on aednikel jõulud rohelised. Jõulud on rohelised ka sel aastal. Aastalõpu lumed ja külmad jäid suuremas osas novembrisse ning detsembri lõpp on olnud vihmane ning soe. Arvatavasti kujuneb kuu soojemaks ja sajusemaks, kui seda osati ette prognoosida.

Jõululaupäev eile oli tihedalt vihmane ja tugeva tuulega. Sadas hooti tihedamalt, siis jälle nõrgemalt, sekka mõni valge helves. Korra sadas lausa nii hooga ja nii paksult, et vali pahin katusel ajas ilma välja vaatama.

Rainy Christmas
Vihmane jõululaupäev/ Rainy Christmas Eve
Aga kuusk sai metsast sellegi poolest toodud, küünlad surnuaiale viidud ning kõik muud jõulutoimetused nii sees kui väljas tehtud. Ja ehkki jõudsin päeval mõelda, et mingit jõulutunnet pole sel aastal õieti tulnudki, süüdistades lume puudumist ja pimedat ilma, oli õhtul pidulauda ikka tore istuda ning lasta omavalmistatud jõuluroogadel heamaitsta. Olgu nad siis valged, mustad või rohelised.

Kuidas tahes on olnud lood lume ja temperatuuriga, on vähemalt neljal viimasel aastal jõulu esimesel pühal olnud päikesepaisteline ilm. Olen seda märganud ja ka siin päevaraamatus üles tähendanud. Ei kujunenud erandiks ka tänane päev. Ja kuigi päikesepaiste lõuna paiku jäi napiks, oli ta siiski olemas ning täiendas traditsiooni.

Christmas Day 2016
Päikseline esimene jõulupüha/ Sunny Christmas Day
Christmas Day 2016
Rapsirohelised väljad/ Green fields of oilseed rape
Christmas Day 2016
Tulbipeenar on kevadistest õitest veel kaugel/ Tulip bed is far from tulip blooms
Eelmised jõulud 2015. aastal olid veelgi rohelisemad kui praegused, sest siis enne pühade saabumist suuremat külma polnud olnudki. 2014. oli aga valgemast valgem. Ja enne seda taaskord rohelised... Aasta pärast saame sellele reale täiendust moel või teisel, kuid loodetavasti on taas päikest 25. detsembril.

Christmas Day 2016
25.12.2016
 

5 kommentaari:

  1. Haruldane joulukuusk ja vaga ilus pilt :) Ma pole just asjatundja, aga oksad lopevad kuidagi ysna yhepikkuste kasvudega, ilus. Sinu isa muide korjas seemet erispidistelt kuuskedelt, aga kui ma oigesti maletan, siis need omadused jarglastel ei pysi ehk muutuvad. Tal oli ju taimeaed, kus ta sai katsetada, aastaid.. Ja paikesest on suur room :) Edu ja pysivust ilmavaatlustega, koik maa ja pollutood ju nendega seotud :) Suusoojaks ilmast raakimine vist on midagi muud x

    VastaKustuta
  2. Ilusad pühad on, mina olen rahul. Head aastavahetust!

    VastaKustuta
  3. õues on alati valgem kui toaaknast vaadates, selle olen ma ära õppinud, aga et päike alati nii käib, seda ma ei ole osanud tähele panna :)

    VastaKustuta