esmaspäev, 31. august 2020

Väikesed ja suured

Kui oled keskendunud suurvormide loomisele, siis võib mõni väiksem ununeda sootuks. Aga täpselt nii leidsin end eile õhtul ehmatusega nentimas, et polnud kogu nädalavahetuse jooksul pilku heitnud väikestele sinistele laukudele, kes juba kaks nädalat tagasi paistsid olema kohe-kohe õide puhkemas. Õhtuhämaruses käisin tunnistamas asjaolu - jah, nad on õies, veel värsked. Pildistamiseks pidi jääma veel tänane hommik.

Aga ajad on liikunud kiirelt sügise poole ning päev kaotab jõudsalt pikkust. Hommikud on juba hämarad ning pisut enne seitset oli liialt vähe valgust, et saada kvaliteetset jäädvustust. Kuigi ise väiksed, oli vaatepilt suursugune ning sellest pidi saama mingisugusegi pildi.

Allium cyaneum
Rukkilillesinine lauk/ Allium cyaneum
Allium beesianum
Beesi lauk on möödunud detsebris saabubud taimeke. Sel korral ühe õievarrega, küll jõuab ka esimesele järele/Allium beesianum was ordered from England last December. Only one stem, I'm sure one day it will be as full as Allium cyaneum above. 
Hortenisiad esindavad skaala teist otsa, ka suursugused, aga ka igati suured. Sel aastal külluslikud. Suurte õite ja suurte õiekobaratega.

Hydrangea paniculata 'Magical Candle'
Hortensiate kõrghetk/ High time of hydrangeas
Hydrangea paniculata 'Diamant Rouge'
Aed hortensiatega/ Garden filled with hydrangeas
Hydrangea paniculata 'Great Star'
Hydrangea paniculata 'Great Star'
Hydrangea paniculata 'Pink Lady'
Hydrangea paniculata 'Pink Lady'
Hydrangea paniculata 'Pinky Winky'
Hydrangea paniculata 'Pinky Winky'
Hydrangea paniculata 'Wim's Red' & 'Phantom'
Hydrangea paniculata 'Wim's Red' & 'Phantom'
Hydrangea paniculata 'Magical Candle' & 'White Diamonds'
Hydrangea paniculata 'Magical Candle' & 'White Diamonds'
Hydrangea paniculata 'Pink Diamond'
Hydrangea paniculata 'Pink Diamond'
Canna Tropicanna
Hydrangea paniculata 'Phantom' & Canna Tropicanna Trio
Aias hakkavad pildile tulema üha enam hilissuvised ja sügisesed õitsejad - astrid, vesikanepid, päevakübarad. Kõrrelised aina kõrguvad ja kõrguvad. Kahjuks on lõppemas flokside õitsemine, mis jäi kuidagi lühikseseks. Või siis pigem möödub aeg ruttu?! Sel nädala pannakse Leedust teele pakk uute siniste floksitaimedega. Pean hakkama mõtlema uuele peenrale! :)

Bee&Butterfly Bed
Hilissuvised õitsejad/ Late summer bloomers
Late Summer View
Aiavaade/ Garden View
Dahlia 'Walzing Mathilda'
Dahlia 'Walzing Mathilda'
Lõpetuseks aga üks pilt tubastest aedadest - kuukingakasvatajate püha graal - sinine kuuking. Kes teab, see mõistab.

Phalaenopsis violacea var. caerulea 'Blue Moon' x 'Tanzanite'
Kuuking/ Phalaenopsis violacea var. caerulea 'Blue Moon' x 'Tanzanite'


6 kommentaari:

 1. Pildistamiseks peab nüüd juba rohkem aega otsima, valima. Sul on aias kaunid selged jooned, pilk puhkab. Kui sissevaateid teha, siis mõnus jungel. Ehh, kui mu kitsed lõpetaksid ometi hortensiate pügamise, küll oleks tore.

  Ilus aeg algab

  VastaKustuta
 2. See uus peenar on nii põnev, palun sellest eraldi üks põhjalikum lugu teha, mis seal kasvab, kui pikk kui lai, kas toestad ja mida. Floksid, jaa ma mõistan.:) Flokside monopeenraga ma äpardusin, nüüd poetan neid nelja-viie kaupa siia sinna maastikku, mulle tundub, et nii on etem. Sest olenevalt sordist jääb mõni ilmastiku vms tõttu kasvus kängu ja mitte miski ei pane teda teistele järgi kasvama. Teiste püsikute vahel ei torka see nii silma kui ühtlases floksirivis.

  VastaKustuta
 3. Üldvaade juba kisub inglise aia poole küll :)

  VastaKustuta
 4. Aga mul tuli meelde, et külmad juba tulevad, aga mitte üks kanna ei õitse?

  VastaKustuta
 5. Yes the days are getting shorter Tistou. I noticed that at 8 o'clock the daylight is bright, but soon at this time we'll be in darkness. Your hydrangeas are beautiful, I love Pinki-winki, nice color.
  Happy Friday!

  VastaKustuta
 6. Hea on vanemaid postitusi vaadata, et jälgida muutusi... Täna on 1.oktoober, kylma pole veel olnud, hortensiad tòmbuvad tagasi ja tumedamaks, kannad lòpuks òitsevad ja daaliad on tules... :)

  VastaKustuta